Väljasõit matkaradadele

Valige RMK lehelt välja üks vähemalt 5km pikk matkarada, külastage seda. Jälgige loomi ja taimi, mida te näete. Proovi lugeda olulisim igalt matkaviidalt

Kehaline liikumine ning ajutöö käivad käsikäes. Kõige parem oleks ikka aga siis kui õhk on puhas, kõht on täis, tuju on hea ning seltskond veelgi parem. Perega paariks tunniks matkarajale minemine ei ole hea vaid lastele vaid ka täiskasvanutele.

Eestis on imeilus loodus ning meil on kümneid ilusaid ning huvitavaid matkaradasid, mille vahelt valida. RMK kodulehelt (https://www.loodusegakoos.ee/) on võimalik valida mitmete erinevate rajade vahelt, kuhu minna. Kas laps tahab näha paksu metsaalust, raba või põlde erksate lilledega? Võibolla tahab laps hoopis rattaga või tõukerattaga sõita? Valikuid on mitmeid erinevaid ning iga üks nendest on huvitav, valida tuleb vaid see mis kõlab lapsele kõige huvitavam.

Jalutamine võib olla lapsele alguses igav kuid õige seltskonnaga läheb tuju kiiresti üles. Võtke kaasa natukene süüa ja juua, pange ennast soojalt riidesse ning avastage Eestimaad. Lisaks võib kaasa pakkida ka kaamera, millega laps saab kõigest ilusast pilti teha, pärast võib laps enda tehtud pilte vanematele tutvustada ning enda matkast rääkida.

RMK matkaradadel võib näha ka erinevaid matkaviitasid, mis räägivad taimestikust või loodusest. Iga taim ning loom meie ümber on tähtis ning iga laps peaks sellest aru saama, selle tõttu on ka matkaviitade pealt õppimine ka vajalik tegevus. Õnneks on looduses huvitav õppida, eriti kui taim või lind, millest räägitakse on lapse kõrval või peakohal ringi liuglemas.

Veidi pikem matk vabas õhus on hea nii kehale kui ka vaimule ning miski pole parem kui koos oma lapsega natukene ringi liikuda õppides midagi uut ning huvitavat.

Loovtegevused">
Loovtegevused">
Jaga:

administrator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga