Hommikused pannkoogid moosiga

Pannkoogihommik lastega! Võtke hommikust viimast! Kaks huvitavat retsepti.

Mis oleks veelgi parem kui värsked pannkoogid sooja kakao või kohviga. Iga pannkook käsitsi oma lastega koos valmistatud ning kui mängu panna ka veel erinevad kujundid võib tavalisest hommikusöögist kujuneda mängurohke ning lõbus hommik. Ükskõik kui vanad on lapsed, vanematega koos on alati lõbus küpsetada, eriti veel kui ei pea muretsema köögi puhtuse pärast. Pärast saab kõik ju korda teha. 

Kuna aga pannkooke on väga palju erinevaid siis saab valida ka maitsvate retseptide vahelt. Lisaks saab neid kaunistada ning maitsestada kuidas aga hing soovib. Kõige tähtsam küsimus on aga järgmine: kas pannkoogid tulevad magusad või soolased?

Järgmiselt tõime me välja kaks retsepti, mis garanteerivad lõbusa ning maitsva hommiku:

Kaerapannkoogid jäätise ning erinevate värviliste marjadega. Kaer sisaldab mitmeid erinevaid mineraalaineid, vitamiine, fosforit ning isegi magneesiumit. Lisaks hoiab kaer kõhu kaua täis ning meele rõõmsana.


Mida on vaja:
2 muna
2 sl suhkrut (maitse järgi)
2,5 dl piima/keefiri või kaerapiima
3 dl kaerajahu
1 tl küpsetuspulbrit
Pannile õli
Palju jäätist ning erinevaid marju

Valmistamine:

  • Ettevaatlikult tuleb eraldada munavalged kollasest. Munakollased seejärel tuleb kloppida suhkru ning soolaga lahti kuni suhkur on sulanud ning vaht on heleda värvuse endale saanud. Munavalgega tuleb aga ettevaatlikumalt käituda kuna need on vaja ära vahustada ideaalseks pilve taoliseks valgeks vahuks. Munavalge on valmis siis kui tagurpidi peakohal olevast kausist ei kuku vaht välja.
  • Munakollase sisse saab aga vahepeal segada juba jahu, küpsetuspulbri ning piima. Tainast segades tuleb tähele panna, et tükke sinna sisse ei jääks.
  • Järgmisena tuleb aga munavalge vaht taigna sisse õrnalt sisse segada, see teeb pannkoogid õhuliseks.
  • Lõpuks on aga vaja pann kuumaks lasta ning pannkooke küpsetama hakata.
  • Jäätise ning marjad saab panna pannkookide peale, marjad saab segada taignasse või eriti maitsvad on kokku rullitud ehk täidetud pannkoogid. 

Tavalised hommikused pannkoogid 
Nisujahu, või ning piim on juba aegade algusest andnud meile imelisi retsepte ning see retsept siin ei ole midagi muud kui maitsvad ning krõbedad pannkoogid. 
Mida on vaja: 
200 g jahu 
0,5 l piima 
2 muna 
20 g võid 
2 tl suhkrut 
veidi soola 

Valmistamine:
Neid pannkooke on väga lihtne ning lõbus küpsetada. Suurde kaussi tuleb valada jahu, sool ning suhkur, mis siis läbi segada. 
Kuivainetele tuleb järgmisena lisada kõik muud ained: munad; või; piim. Piima valades tuleb olla ettevaatlik ning samal ajal segada. Näiteks võib laps tainast segada ning isa vaikselt piima juurde valada. Kui käed ära väsivad võib tööposte vahetada. 
Kui tainas on valmis siis tuleb see vaid kuumale pannile valada ning pannkoogid valmis küpsetada.

Pannkoogid on imelised kuna neid saab küpsetada nii nagu isu on. Lisades rohkem soola ja vähem suhkrut saab soolasemad pannkoogid, mille sisse/peale saab panna viinereid ning juustu. Lisades aga rohkem suhkrut käib jäätis või vanaema vaarikamoos ideaalselt.

Lõbusa pannkoogi hommiku aluseks on hea tuju! Ning ärge unustage, et iga toidu salajane retsept on armastus 🙂
Sportlikud tegevused">
Jaga:

administrator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga