Fotovõistlus

Võtke kaasa oma fotokaamera (või telefon). Kasutage kõiki filtreid ja võimalusi, mida teate. Leidke huvitavaid objekte, kohti. Tehke fotovõistlus. Ilusaid pilte saab õpetada tegema.

Pildistamine on väga huvitav tegevus kuna see paneb meid ümbrust teise pilguga vaatama. Fotograafi pilk suudab üles leida ilu, mis meid ümbritseb. Tänapäeval öeldakse, et me kõnnime pea pilvedes ringi ning ei pane ümbrust tähele aga seda saab muuta lihtsa mänguga – fotovõistlusega.

Võtke lapsed kampa ning minge parki, metsa, tagahoovi või tänavale, pildistada on võimalik igal pool, mistõttu saate te ise ilma muretsemata pildistamiseks koha valida. Olles väljas saavad nii vanemad kui ka lapsed värsket õhku ning liiguvad looduses või tänavatel ringi. Valides aga siseruumid tuleb kasutada rohkem kujutlusvõimet kuna siseruumides on raskem leida huvitavaid asju mida pildistada.

Olles aga kodus väiksemate lastega, on hoov või tuba hea variant kuna laps on sellega tuttav. Minnes aga väiksemate lastega loodusesse peab mängu läbi mõtlema, näiteks saab teha kahesed rühmad (et väiksem laps ei peaks üksinda olema) või kõnnib laps isa käekõrval ning ütleb talle, millest ning kuidas pilti teha … võimalusi on mitmeid.

Kõige tähtsam on aga oma lapsega lõbusalt aja veetmine!

Kokkuvõttes on mäng järgmine:

  • Leidke koht kus võistlust pidada.
    Kas teil on reeglid? Näiteks: pildistame ainult inimesi või taimi, otsime hoopis pilvekujundeid?
  • Kas pildistatakse üksi või paaris?
  • Leppige kokku kui palju aega pildistamiseks on ning kus te kohtute kui aeg on otsas.
  • Võistlus alaku!
  • Võistluse lõpus võib pilte vaadata lähimas kohvikus kakaod juues või kodus mugavalt diivanil istudes.
  • Kuidas võitja välja hüütakse ning mida ta sellest võitis?
Meelelahutus">
Sportlikud tegevused">
Jaga:

administrator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga