Maalige päris maal

Kunstipoest leiate tarbed, lõuendi ja maalimisvahendid. Maalige midagi. Kasvõi abstraktset.

Mis on kunst? Kunsti saab defineerida mitut moodi kuid ükski neist ei anna täieliku ülevaadet sellest, mida meie peame kunstiks. Ka kunstifilosoofid ei ole tänase päevani seda õiget defineeringut välja mõelnud. Mida see ütleb aga meile? See ütleb seda, et iga üks meist võib luua kunsti, ükskõik milline see välja näeb – kunst on kunst, l’art pour l’art.

Lapsed teavad kunsti tõelist tähendust kõige paremini sest nemad on selles parimad. Nad suudavad keskenduda enda kunsti nii sügavalt, et ülejäänud maailm ning tihti ka nende füüsiline keha jääb tahaplaanile. Siinkohal, on täiskasvanutel võimalus lastest eeskuju võtta ning nendega koos koos maalida.

isa-laps-joonistavad

Tehes aga kogu protsessi veelgi lahedamaks võib minna kunstipoodi ning osta korraliku lõuendi, täpselt sellises suuruses nagu maali jaoks vaja. Ära ei tohiks ka kindlasti unustada korralike värve ning pintsleid. Lastega koos poes olles võib vaadata kuidas erinevad värvid omavahel kokku lähevad ning mida kõiku muud huvitavat võib kunstipoest leida.

Kodus tuleb aga kõik vahendid lauale panna, lõuend püsti sättida ning oma vaim kunstiks valmis sättida. Kuna olukord võib minna veidi värviliseks, siis on soovitav kanda korralike kunstniku riideid ehk riideid, mis võivad saada värviliseks. Võibolla tuleb kunstnike särkidest veelgi lahedam kunstiteos? Hei, kunst on kunst!

Igatahes, lastega koos maalimine võib olla väga huvitav tegevus mõlemale poole. See nõuab keskendumist, ühe koha peal olemist, kätega töötamist ning järjekindlust ehk täiskasvanutele võib sellest tõeline katsumus tulla.

Edu!
Õuetegevus">
Sportlikud tegevused">
Jaga:

administrator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga