Vaadelge tähti teaduslikult

Vaadake öist tähistaevast ja avage lehekülg https://stellarium-web.org/ - Võrrelge taevas nähtut leheküljega. Arutlege nähtu üle. Veetke lastega ühine aeg

Me elame Maal, planeedil, mis asub galaktikas nimega Linnutee, meie naabriks on Andromeeda galaktika, mida on võimalik ka taevast näha. Me elame keset imet ning väga tihti unustame me selle ära kuna meil on liiga kiire või meil on vaja arvutis olla. Nüüd on aga võimalus koos oma lastega aeg maha võtta, õhtul välja minna ning taevasse vaadata.

Õues on soe ilm ning tähed tulevad üks haaval meile nähtavale: see on märk meile, et välja minna koos sooja teki ning joogiga. Üks tekk maha teine enda ning lapse peale ning visake end selili maa peale.

Tehes tähtede vaatamise õhtu veelgi huvitavamaks on olemas lehekülg (äpp) https://stellarium-web.org/

Antul lehekülg võtab teie GPS asukoha ning näitab tähistaevast nii nagu teie seda praegu pikali olles näete. Mis on aga kõige huvitavam on see, et antud lehekülg näitab ära suuremad galaktikad, tähed ning annab nende kohta informatsiooni. Astronoomia õppimine ei ole kunagi nii huvitav, rahustav ning lahe olnud!

Näiteks saavad lapsed teada ning oma silmaga näha Veenust, teist planeeti päikesest. Samuti kõige eredamat tähte taevas Capellat, mis on meist 42.8 valgusaastat eemal. Pidage meeles, et tähtede asend muutub iga päev kuna me reisime lõpmatult ümber päikese ehk iga öö on taevas midagi uut ning huvitavat avastada ning järgmine aasta samal ajal saab juba näha samu tähti uuesti.

Õuetegevused">
Kodused tegevused">
Jaga:

administrator

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga